Najnowsze artykuły

Każdy powinien mieć najpotrzebniejsze...

Wszyscy dbamy o czystość i porządek w naszych domach. Przynosi nam to komfort i często jest źródłem dobrego samopoczucia. Warto wiedzieć, jakie...

Czytaj Więcej

Akcesoria, nasadki i szczotki do odkurzaczy

Wybierając odkurzacz patrzymy na jego moc, zużycie energii i poziom głośności, ale mało kto zwraca uwagę na akcesoria czy dodatkowe przystawki, które są dołączone do odkurzacza. Liczba dostępnych przystawek i szczotek może nas przytłoczyć, ale producenci zwykle są bardzo oszczędni w swoim podejściu. Sprawdź, co znajduje się w zestawie. Jeśli brakuje jakichś części, sprawdź koszt dodatkowych akcesoriów.

Z czego może składać się zestaw szczoteczki i nasadki?

Nasadka podstawowa - szczotka uniwersalna to najważniejsza podstawowa nasadka. Służy ona do odkurzania 80-90% powierzchni. Sprawdź podstawową nasadkę, aby zobaczyć, czy ma długość włosia, którą można regulować lub przełączać. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę wysokość nasadki. Powinna być płaska, aby zmieścić się pod kanapą lub łóżkiem.

Nasadka do parkietu - Jeśli masz w mieszkaniu parkiet, użyj szczotki specjalnie do niego zaprojektowanej. Długie włosie tej nasadki nie porysuje lakieru parkietu.

Ssawka szczelinowa - Jest to bardzo przydatne akcesorium, które pozwala nam dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Dzięki tej ssawce możemy odkurzyć zabrudzenia, które dostały się w szczeliny, np. między siedziskiem kanapy a oparciem.

Turboszczotka Jest to bardzo przydatny element, który często jest pomijany, a znacznie zwiększy siłę ssania. Turboszczotka wyposażona jest w obrotowy wałek. Turboszczotka umożliwia odkurzanie dywanów i włosów. Jeśli posiadamy zwierzęta, warto zaopatrzyć się w turboszczotkę.

TematyOdkurzanie Środek czyszczący