Najnowsze artykuły

Każdy powinien mieć najpotrzebniejsze...

Wszyscy dbamy o czystość i porządek w naszych domach. Przynosi nam to komfort i często jest źródłem dobrego samopoczucia. Warto wiedzieć, jakie...

Czytaj Więcej

Czego nie należy wkładać do zmywarki?

Zmywarka to świetny sposób na poprawę jakości życia i organizację czasu. Może również zmniejszyć zużycie wody. To świetne urządzenie. Nie jest to urządzenie typu "wszystko w jednym" i nie wszystko można wrzucić do zmywarki.

  1. Drewniane sztućce, naczynia i akcesoria - jeśli włożysz drewno do zmywarki, może ono spęcznieć, a drewniane przedmioty mogą pęknąć.
  2. Antyki i ręcznie robione naczynia, ozdobne kieliszki - ręcznie zdobione naczynia są często dekorowane ozdobami, które nie nadają się do mycia w zmywarce. Delikatne dekoracje mogą odbarwić się lub wyblaknąć
  3. Przedmioty wykonane z miedzi i ocynkowane, zwłaszcza te o cienkich ściankach. Mogą odkształcać się w niskich temperaturach.
  4. Naczynia wykonane z plastiku niskiej jakości mogą odbarwiać się i odkształcać pod wpływem wysokich temperatur. Mogą również wydzielać szkodliwe substancje chemiczne i nieprzyjemny zapach.
  5. Naczynia pokryte tłuszczem, woskiem lub farbą mogą uszkodzić zmywarkę
  6. Noże - nie zalecamy mycia większych noży kuchennych w zmywarce, ponieważ szybko się stępią. Stal koroduje i utlenia się, co negatywnie wpływa na właściwości tnące noży.
  7. Naczynia kuchenne z powłokami nieprzywierającymi, takie jak patelnie, są uszkadzane przez sól i detergenty. Powłoka traci również swoje właściwości nieprzywierające.
  8. Kryształ: Po wielu myciach w zmywarce kryształ matowieje i traci połysk.
  9. Pojemniki próżniowe - można je rozszczelnić.
  10. Pokrywki szybkowarów - resztki jedzenia mogą gromadzić się wewnątrz regulatora lub zaworu bezpieczeństwa.
TematyZmywarka