Najnowsze artykuły

Każdy powinien mieć najpotrzebniejsze...

Wszyscy dbamy o czystość i porządek w naszych domach. Przynosi nam to komfort i często jest źródłem dobrego samopoczucia. Warto wiedzieć, jakie...

Czytaj Więcej

Czy ekologiczne środki czyszczące są skuteczne czy nie?

Sprzątanie to "syzyfowa praca", którą należy wykonywać regularnie. Jest to jedyny skuteczny sposób walki z bakteriami, brudem i kurzem. Używamy dużych ilości chemikaliów, które są dostępne w płynach i proszkach. Substancje te mogą być szkodliwe dla zdrowia. Czy można czyścić ekologicznie?

Wiele rzeczy można wyczyścić w domu przy użyciu naturalnych środków dostępnych w kuchni. Soda oczyszczona i ocet są używane w wielu domach do czyszczenia, usuwania trudnych plam na blatach kuchennych i tapicerce. Warto również stosować ekologiczne środki czyszczące dostępne na rynku komercyjnym. Świetnie nadają się do mycia okien, mebli, naczyń, blatów i innych powierzchni wokół kuchni, łazienki i pomieszczeń sanitarnych. Dobrze czyszczą, a co ważniejsze, nie mają negatywnego wpływu na środowisko i zdrowie.

Jak sprzątać w domu?

Najprostsze środki czystości możemy wykonać samodzielnie. Zazwyczaj robi się je z octu i sody oczyszczonej. Nasze babcie robiły z tych składników skuteczne pasty i płyny czyszczące. Te domowe produkty są wolne od konserwantów, szkodliwych chemikaliów i innych zagrożeń dla środowiska. Ich skuteczność jest nadal znaczna.

Soda i ocet tworzą silnie żrącą mieszankę, która jest w stanie usunąć nawet najbardziej uporczywe plamy. Ocet jest używany do dezynfekcji, ale nie działa na wszystkie bakterie. Zapobiega jednak rozwojowi wołków zbożowych i moli spożywczych. Ma również właściwości rozkładające struktury mineralne, takie jak łuski i inne osady, w których rozwija się wiele bakterii. Jest dobrze znany ze swojej zdolności do usuwania kamienia z kranów, zlewów i umywalek.

Nawet jeśli dodasz olejek zapachowy, nie każdemu spodoba się czyszczenie octem. Jego charakterystyczny zapach jest ostry i kwaśny.

Ekologiczny środek czyszczący dostępny w sklepach

Ekologiczne środki czystości to wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą sprzątać w zgodzie i harmonii z naturą, bez konieczności eksperymentowania z domowymi mieszankami. Można je znaleźć na stronie golddrop.eu. Są to profesjonalne środki czystości, które produkowane są w ekologiczny sposób. Często wykazują większą skuteczność niż te domowej roboty. Produkty te mają również przyjemny zapach, dzięki czemu przyjemniej się ich używa. Gold Drop, polski producent przyjaznej środowisku i człowiekowi chemii gospodarczej, zapewnia utrzymanie idealnej higieny poprzez usuwanie brudu, pleśni i osadów.

Godne polecenia są środki czystości Eco Line. Są one wykonane wyłącznie z naturalnych składników i zawierają olejki eteryczne, które są przyjazne dla środowiska. Dostępne są płyny do mycia naczyń, okien i urządzeń sanitarnych. Dostępne są również płyny do czyszczenia toalet, kuchenek i muszli klozetowych. Produkty te otrzymały EU ECOLABEL, europejskie wyróżnienie przyznawane środkom, które spełniają wysokie standardy skuteczności i są przyjazne dla środowiska.