Najnowsze artykuły

Każdy powinien mieć najpotrzebniejsze...

Wszyscy dbamy o czystość i porządek w naszych domach. Przynosi nam to komfort i często jest źródłem dobrego samopoczucia. Warto wiedzieć, jakie...

Czytaj Więcej

Jak czyścić białe buty sportowe?

Czyszczenie białych sneakersów sportowych może być trudnym zadaniem dla ich właścicieli. Łatwo ulegają one uszkodzeniom. Nie ma wątpliwości, że biel jest popularnym kolorem, zarówno wśród producentów obuwia, jak i konsumentów. Istnieją jednak pewne metody czyszczenia białych butów bez powodowania jakichkolwiek uszkodzeń. Nie trzeba kupować drogich środków czyszczących w specjalistycznych sklepach. Wystarczy odrobina kreatywności, by sięgnąć po domowe produkty, które każdy powinien mieć.

Spis treści

  • Jaki jest najlepszy sposób na czyszczenie białych butów sportowych?
    • Jakich innych produktów mogę używać do czyszczenia białych butów?

Czego używać do czyszczenia białych butów sportowych?

Można również użyć proszku do pieczenia. Wystarczy dokładnie wymieszać sodę oczyszczoną z wodą. Pozwoli to usunąć z butów wszelkie zabrudzenia. Możesz użyć szmatki, aby równomiernie rozprowadzić roztwór na bucie. Pozwoli to usunąć zarówno duże plamy, jak i te mniejsze. Buty są teraz wolne od wad i mogą być używane na co dzień. Po tym zabiegu białe buty będą wyglądać jak nowe.

Sok z cytryny to druga metoda, której nie należy się obawiać. W tym przypadku należy wymieszać 3-4 łyżeczki z wodą. W taki sam sposób, jak w poprzednim przykładzie, szmatkę moczy się w roztworze, a następnie rozprowadza po całym bucie. Metoda ta może być stosowana nie tylko do czyszczenia obuwia męskiego, ale również damskiego czy dziecięcego. Metoda ta jest niezwykle wszechstronna i działa za każdym razem. Cytryna ma wyjątkowy zapach, który może usuwać nieprzyjemne zapachy z butów.

Ocet to trzecia, równie skuteczna metoda. Możesz użyć tego produktu do usuwania plam nie tylko z butów skórzanych, ale także z butów sportowych. Stosowanie octu jest bardzo proste. Nie trzeba mieszać go z wodą. Wystarczy wylać trochę na kawałek szmatki i nałożyć na buty. Szmatkę można zwilżyć, ale nie jest to konieczne. Po wyczyszczeniu butów dokładnie spłucz je wodą. Usunie to zapach octu i wszelkie pozostałości.

Jakich innych produktów można używać do czyszczenia białych butów?

Podczas czyszczenia białych butów należy skoncentrować się na następujących kwestiach:

  • Nie uszkodzić
  • Nie blaknie ani nie traci koloru.

Poniżej znajdują się podstawowe zasady, których powinien przestrzegać każdy właściciel białych butów. Wspomniane już metody są bezpieczne i nie spowodują żadnych uszkodzeń. Dostępne są jeszcze dwie metody, w tym płyn do mycia naczyń. Detergent miesza się ze zwilżoną szmatką, a następnie mieszaninę nakłada się na buty sportowe. W takim przypadku może pojawić się piana. Dlatego konieczne jest samodzielne umycie butów po zakończeniu procesu w celu jej usunięcia. Nie jest przeciwwskazaniem pranie białych butów sportowych w proszku do prania, w misce lub w specjalnym worku w pralce w odpowiedniej temperaturze.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnych środków czyszczących. Są one dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych. Przed zastosowaniem tych metod najlepiej jest użyć impregnatu, aby zabezpieczyć białe buty sportowe. Dzięki temu nieprzyjemne incydenty nie będą miały miejsca. Stworzy to warstwę ochronną. Istnieje wiele sposobów czyszczenia białych butów. Każdy właściciel wybierze to, co będzie dla niego najlepsze.

Tematybuty Czyszczenie