Najnowsze artykuły

Każdy powinien mieć najpotrzebniejsze...

Wszyscy dbamy o czystość i porządek w naszych domach. Przynosi nam to komfort i często jest źródłem dobrego samopoczucia. Warto wiedzieć, jakie...

Czytaj Więcej

Odkurzacze bezprzewodowe: Czy warto kupić pionowy odkurzacz bezprzewodowy?

Odkurzacze bezprzewodowe to doskonałe rozwiązanie dla tych, których frustruje plączący się pod nogami kabel lub konieczność podłączania tradycyjnego odkurzacza za każdym razem, gdy przechodzą do innego pomieszczenia. Jest to również świetna alternatywa dla robotów sprząt ających ze względu na możliwość dostosowania do wykonywania wielu zadań. Jakie są zalety bezprzewodowych odkurzaczy pionowych, jaka jest ich opłacalność i jak wybrać ten sprzęt?

Spis treści

  • Czym są odkurzacze bezprzewodowe?
  • Bezprzewodowe odkurzacze pionowe: zalety i wady
  • Na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza bezprzewodowego?

Czym dokładnie są odkurzacze bezprzewodowe?

Odkurzacze bezprzewodowe to urządzenia zasilane bateriami, które w przeciwieństwie do tradycyjnych wersji przewodowych występują w formie pionowej. Moc baterii ogranicza zasięg tego sprzętu, a nie długość kabla. Dzięki temu łatwiej jest sprzątać odległe pomieszczenia czy domki letniskowe, gdyż nie trzeba zmagać się z długim przewodem. Konstrukcja charakteryzuje się brakiem elastycznej rurki, która jest typowa dla modeli przewodowych. W tym przypadku wszystko opiera się na jednej sztywnej konstrukcji. Wszystkie komponenty są zintegrowane, a większość urządzeń nie korzysta z jednorazowych worków. Modele te wyposażone są w zbiornik, który znajduje się w pobliżu rączki szczotki lub nad nią. Zanieczyszczenia zbierane są w pojemniku. Można go łatwo wyjąć, wyczyścić i wymienić. Niektóre modele mają dodatkowe funkcje i opcje, które czynią je idealnym odkurzaczem do sprzątania całego mieszkania lub domu. Można nimi czyścić meble i tapicerkę. Mogą również zbierać płyny, dzięki czemu można posprzątać rozlany napój. Niektóre modele mają funkcję czyszczenia na mokro, która umożliwia czyszczenie dywanów.

Zalety i wady bezprzewodowych odkurzaczy pionowych

Brak przewodu pozwala na swobodniejsze przenoszenie odkurzacza. jest ogólnie lżejszy niż modele przewodowe, więc łatwiej je podnieść i dosięgnąć do mebli, szafek lub sof. Odkurzacze te są kompaktowe i zajmują mniej miejsca podczas przechowywania. Są również wyższe niż konwencjonalne modele, co oznacza, że wymagają mniej schylania się podczas sprzątania. Wadą takiej konstrukcji jest to, że odkurzaczom często brakuje mocy i są drogie. Warto również zauważyć, że odkurzacze pionowe są zazwyczaj cichsze niż standardowe modele. Pojemnik na zanieczyszczenia to funkcja, która ma zarówno zalety, jak i wady. Jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska, ponieważ użytkownicy nie muszą kupować jednorazowych worków. Czyszczenie takiego pojemnika jest jednak konieczne. W tym przypadku pojemnik jest w stałym kontakcie z brudem. Może to stanowić problem dla alergików. Wadą jest również pojemność baterii. Urządzenie może nie działać, jeśli bateria nie jest w pełni naładowana.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza bezprzewodowego?

Odkurzacze bezprzewodowe są popularne ze względu na swoje liczne zalety. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę pewne czynniki podczas dokonywania zakupu. Będą one decydować o tym, czy urządzenie spełnia potrzeby użytkownika. Moc jest ważnym czynnikiem decydującym o skuteczności odkurzania. Im wyższa, tym odkurzacz będzie lepiej czyścił, szczególnie bardziej wymagające powierzchnie, takie jak dywany. Ilość i rodzaj końcówek to ważny czynnik wpływający na użyteczność odkurzacza. Istnieją specjalne końcówki do dywanów, wykładzin i parkietów. Zapewniają one wysoki poziom czyszczenia i umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Zapobiegają również zarysowaniu powierzchni. Właściciele dużych domów powinni wybierać urządzenia z jak największym pojemnikiem na zanieczyszczenia. W trosce o komfort użytkowania należy wybierać modele o jak najniższym poziomie hałasu. Ostatnią i najważniejszą rzeczą jest sprawdzenie czasu pracy urządzenia. Producenci podają maksymalny czas pracy na baterii, a także czas potrzebny do jej naładowania. Istnieją modele, których czas pracy wynosi od kilku minut do ponad godziny. Różnice mogą być znaczące.

Topicswireless próżnia Odkurzacz