Najnowsze artykuły

Każdy powinien mieć najpotrzebniejsze...

Wszyscy dbamy o czystość i porządek w naszych domach. Przynosi nam to komfort i często jest źródłem dobrego samopoczucia. Warto wiedzieć, jakie...

Czytaj Więcej

Odkurzacze, które mopują podłogę

Żyjemy w czasach, w których każda sekunda jest cenna. Nic więc dziwnego, że staramy się ograniczyć obowiązki domowe do minimum. Producenci odkurzaczy pionowych również o tym pomyśleli i wprowadzą odkurzacze czyszczące. Odkurzacze te są często nazywane 3 w 1. Dlaczego 3, a nie 2, skoro odkurza i sprząta? Trzecia funkcja to odkurzacz ręczny, czyli mały, poręczny odkurzacz, który można odłączyć i użyć do szybkiego zebrania okruchów na kanapie czy fotelu. Odkurzacz tego typu można wykorzystać do szybkiego posprzątania samochodu. Czym są odkurzacze pionowe do sprzątania?

Spis treści

  • Odkurzanie i mycie podłóg w jednym urządzeniu
  • Test odkurzacza 3 w 1
  • Odkurzanie podłóg to świetny sposób na ich czyszczenie.
  • Następnie,

Szybkie odkurzanie i mycie podłóg w jednym

We wstępie powiedzieliśmy, że każda chwila jest dla nas cenna. Łatwo wyobrazić sobie prosty schemat sprzątania, w którym najpierw odkurzamy podłogę, a następnie bierzemy mopa, aby ją umyć. Tak już nie jest. Odkurzacze z wbudowanym mopem to najnowszy trend. Myją podłogę i odkurzają w tym samym czasie. Czas sprzątania skraca się o połowę. Nieźle!

Test odkurzacza 3 w 1

Po pierwsze, odkurzacze pionowe są zazwyczaj bezprzewodowe. Żywotność baterii waha się od 40 do 50 minut w zależności od modelu. Nie ma potrzeby zmiany okablowania, nie ma potrzeby plątania się kabli. Nie ma potrzeby ich zwijania.

Odkurzacz pionowy jest lekki i nie wymaga ciągnięcia całego urządzenia za rurą. Odkurzacz można łatwo przesuwać w ciasnych zakamarkach. Odkurzacz ręczny może również zwiększyć lekkość odkurzacza pionowego. Po odłączeniu odkurzacza masz bardzo poręczny odkurzacz, który możesz łatwo podnieść i użyć do odkurzania trudno dostępnych miejsc.

Wiele odkurzaczy pionowych jest wyposażonych w dodatkowe oświetlenie, które pozwala oświetlić trudno widoczne miejsca, np. pod kanapą lub fotelem.

Odkurzacz może być również używany do zbierania kurzu i pajęczyn z sufitów lub innych trudno dostępnych miejsc.

Kompaktowość to kolejna zaleta odkurzacza pionowego. Taki odkurzacz możemy powiesić na ścianie, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca.

Odkurzanie podłóg za pomocą odkurzacza

W jaki sposób odkurzacz 3 w 1 czyści podłogi? Wiele osób będzie w to wątpić. Nakładka z mikrofibry może czyścić podłogi, które są bardzo mocno zabrudzone. Można usunąć nawet zaschnięte plamy. Czasami konieczne jest dodanie większej ilości wody. Najlepsze jest to, że woda jest zawsze dostępna. Wystarczy nacisnąć stopą dozownik, aby mop skuteczniej odprowadzał brud.

Wreszcie

W większości mieszkań odkurzacz wystarcza na jeden raz bez konieczności ładowania. W przypadku powierzchni większych niż 100 m2 może być konieczne naładowanie baterii. Jest to szczególnie ważne w przypadku korzystania z urządzenia w trybie turbo lub wyższej mocy.

W zależności od modelu pralki różnią się również pojemniki na wodę. Zazwyczaj jednorazowo można wyprać około 50-60m2, co jest doskonałym wynikiem.

Jeśli nadal zastanawiacie się, czy warto kupić odkurzacz 3w1, to dodam tylko, że zaoszczędzi on nam kilkadziesiąt godzin rocznie.

TematyOdkurzacz Sprzątanie