Najnowsze artykuły

Odkurzacz, który działa automatycznie...

Każdy z nas zetknął się z odkurzaczem automatycznym. To inteligentne urządzenie staje się coraz bardziej popularne wśród osób, którym zależy na...

Czytaj Więcej

Czyszczenie dużych okien: przewodnik dla każdego

Wiosenne porządki idą pełną parą, co obejmuje również mycie okien. Czyszczenie dużych okien może być wyzwaniem. Podczas gdy małe okna są łatwe do umycia, większe mogą być prawdziwym wyzwaniem. Jak się przygotować, jakiego sprzętu użyć i jak zorganizować pracę, by przebiegała szybko i sprawnie? Pokażemy Ci, jak umyć duże okna podczas wiosennych porządków i nie tylko.

Duże okna: ogromne wyzwanie? Jak myć duże okna

Mycie okien to żmudne zadanie, zwłaszcza jeśli mamy do umycia okna tarasowe lub inne duże okna! Każdy z nas ma zapewne swoją własną metodę na czyszczenie "tradycyjnych" okien. Specjalny płyn do mycia szyb, sok z cytryny w wodzie, mydło do mycia naczyń, specjalna szmatka, ściągaczka... Mycie dużych okien to bardziej skomplikowane zadanie. Okna tarasowe mogą osiągać nawet 4 metry wysokości i 3 metry szerokości. Trudno wyobrazić sobie mycie szyb natryskowo na tak dużej powierzchni, prawda? Profesjonalna myjka parowa to najlepszy sposób na czyszczenie dużych okien. Urządzenie to generuje parę wodną, która usuwa brud i drobnoustroje. Nie pozostawia smug i znacznie ułatwia czyszczenie dużych okien. Inną opcją jest odkurzacz. Usuwa detergent z dużych powierzchni szkła i zapobiega powstawaniu smug. Niezależnie od wybranej metody, będziesz potrzebować drabiny, aby dotrzeć do górnej części szyby. Jakie drabiny do mycia okien wybrać, aby zapewnić sobie wygodną i bezpieczną pracę?

Popularny, wygodny i bezpieczny model

Samodzielnie stojące drabiny jednostronne to lekkie, aluminiowe modele o wielu zastosowaniach. Przy myciu dużych okien warto wybierać te z pałąkiem zabezpieczającym, półkami na akcesoria i uchwytami na wiadra. Drabina jednostronna KRAUSE posiada wygodny podest, antypoślizgowe stopki i głębokie, ryflowane schody - dzięki czemu bez obaw możemy wykorzystać ją do mycia dużych przeszkleń. Aluminiowa drabina jednostronna jest lekka i po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Doskonale nadaje się do mycia okien, a także wiosennych porządków i drobnych napraw. Kompaktowa drabinka jednostronna to świetne rozwiązanie do mieszkania lub domu jednorodzinnego.

Wielofunkcyjna drabina - jeden model, wiele możliwości

Mycie okien wewnątrz domu można wykonać w każdej chwili, ale co z zewnętrzem? Jak umyć duże okna o maksymalnej wysokości 5 metrów od tarasu? W takiej sytuacji niezbędna jest drabina o dużym zasięgu. Drabina wielofun kcyjna to trzyczęściowa drabina, z której korzystają zarówno profesjonaliści, jak i właściciele domów. Drabina wielofunkcyjna jest doskonałym narzędziem do mycia dużych okien. Może być również używana jako drabina do czyszczenia ramy i szyby okna. Drabina wielofunkcyjna jest stabilna dzięki szerokiemu stabilizatorowi, a stalowe prowadnice ułatwiają jej rozkładanie. Aluminiowa drabina wielofunkcyjna KRAUSE z serii CORDA posiada specjalne zaczepy zapobiegające samoczynnemu składaniu lub rozkładaniu się drabiny podczas użytkowania. Model ten jest uniwersalny dzięki dodatkowym akcesoriom, takim jak półka na narzędzia czy kolce przydatne na trawiastych powierzchniach. Sprawdzi się w domu, w ogrodzie i wokół domu.

A co z wynajęciem profesjonalnej myjki do okien?

Czasami kwestie zdrowotne mogą również kolidować z możliwością czyszczenia dużych szklanych okien. W takiej sytuacji najlepiej zatrudnić firmę, która specjalizuje się w myciu dużych okien. Specjaliści dysponują wszystkimi potrzebnymi narzędziami i środkami czyszczącymi, a także drabinami do profesjonalnego mycia okien. Są w stanie szybko zrealizować każde zlecenie. Jeśli uważasz, że mycie dużych okien jest poza twoim zasięgiem, najlepiej zatrudnić profesjonalistów. Jest to stosunkowo tania usługa, która daje szybkie efekty.

***

Mycie dużych okien może być żmudnym zadaniem. Aby zaoszczędzić czas i zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas pracy, warto skorzystać z najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań. Należą do nich wygodne myjki parowe, stabilne odkurzacze do szyb oraz drabiny z solidną podstawą.