Najnowsze artykuły

Odkurzacz, który działa automatycznie...

Każdy z nas zetknął się z odkurzaczem automatycznym. To inteligentne urządzenie staje się coraz bardziej popularne wśród osób, którym zależy na...

Czytaj Więcej

Po zakończeniu renowacji należy usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Jak sobie z tym poradzić?

Gruz jest odpadem, którego nie można wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane. Nie można go wyrzucać do pojemników na szkło, plastik itp. Gruz musi być utylizowany oddzielnie. Jak szybko pozbyć się gruzu? Jak zamówić wywóz odpadów po remoncie?

Dużemu remontowi zwykle towarzyszy sporo bałaganu. Jeśli planujesz generalny remont mieszkania lub domu, przyda Ci się kontener na problematyczne odpady. Kontener na gruz jest niezbędny do usunięcia odpadów powstałych podczas wyburzania ścian, kominów i starych pieców kaflowych. Dowiedz się więcej o wynajmie kontenerów na gruz.

Spis treści

  • Gdzie mogę zamówić wywóz gruzu?
  • Jak wybrać odpowiedni kontener na gruz?

Wywóz gruzu: Gdzie zamówić?

Katowice to miasto, w którym bez problemu można zamówić wywóz gruzu. Wyspecjalizowana firma odbierze gruz i przetransportuje go w odpowiednie miejsce. Osoba wynajmująca kontener musi zająć się jedynie załadunkiem odpadów do kontenera.

Online lub telefonicznie można zamówić wywóz piasku i żwiru w Katowicach. Można zadzwonić pod podany numer, wysłać maila do firmy lub skorzystać z formularza kontaktowego i napisać do nich. Dzięki temu wszystkie formalności związane z zamówieniem kontenera na piasek zostaną szybko załatwione.

Czym kierować się przy wyborze kontenera na gruz?

Przy wyborze kontenera należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę ilość gruzu, jaką trzeba wyrzucić. Najemcy potrzebują kontenera o pojemności 5-7 m3. Taki kontener jest idealny na odpady powstające podczas remontu kuchni, łazienki czy pokoju. W przypadku remontu całego domu lub mieszkania konieczne jest wynajęcie większego kontenera. W przypadku remontów wykonywanych partiami najlepszym rozwiązaniem może być zamówienie kilku kontenerów o mniejszych pojemnościach. Odbierając pełne kontenery, firma może wymieniać je w określonych odstępach czasu.

Przed zakupem kontenera na gruz należy zawsze sprawdzić, jakie śmieci można do niego wrzucać. Firmy zajmujące się wywozem odpadów zapewniają kontenery na czysty gruz oraz zmieszane śmieci poremontowe. Do takich kontenerów można wrzucać wszystko z wyjątkiem odpadów niebezpiecznych (np. azbestu, wełny mineralnej i papy).