Najnowsze artykuły

Odkurzacz, który działa automatycznie...

Każdy z nas zetknął się z odkurzaczem automatycznym. To inteligentne urządzenie staje się coraz bardziej popularne wśród osób, którym zależy na...

Czytaj Więcej

Wiosenne porządki: 5 zasad, których należy przestrzegać

Wiosenne porządki najlepiej robić, gdy temperatury rosną, a wiosna zbliża się wielkimi krokami. Lepiej zaplanować je wcześniej i zrobić na spokojnie, niż próbować uprzątnąć wszystko na kilka tygodni przed Wielkanocą.

Spis treści

  • Zasada 1: Zacznij od organizacji
  • Zasada 2: Zacznij od góry
  • Zasada 3: Nie rób wszystkiego na raz
  • Zasada 4: Zrób zakupy, zanim zaczniesz
  • Zasada 5: Pozwól sobie pomóc

Zasada 1 - Zacznij od organizacji

Wiosna to najlepszy czas na uporządkowanie szafy. Przekaż część ubrań mniej szczęśliwym osobom i schowaj zimowe ubrania, które nie będą noszone przez jakiś czas. Takie porządki pozwalają nam wydobyć na światło dzienne zapomniane lub głęboko schowane ubrania. Daje nam dobry przegląd naszej garderoby i może być również pretekstem do zakupów w celu jej odświeżenia.

Zasada 2: Zacznij od góry

Jak słusznie zauważają eksperci z https://domwporzadku.pl/, sprzątanie należy rozpocząć od najwyższych partii mieszkania. Przed przystąpieniem do mycia okien należy odkurzyć sufit, narożniki ścian i karnisze. Dopiero wtedy należy rozpocząć mycie okien. Jeśli tego nie zrobisz, brud, który nie został usunięty wcześniej, będzie osadzał się na szybach podczas kolejnych etapów sprzątania.

Zasada 3: Nie rób wszystkiego na raz

Wyznacz sobie obszary do sprzątania etapami. Nie sprzątaj całego mieszkania na raz. Spowoduje to rozprzestrzenianie się brudu i kurzu. Trudniej będzie ci również dostrzec rezultaty swoich wysiłków. Będziesz w stanie kontrolować poszczególne czynności i uzyskać pełną kontrolę nad procesem sprzątania, jeśli podzielisz sprzątanie na pokoje.

Zanim zaczniesz, zrób zakupy

Przygotuj się dobrze do sprzątania. Po pierwsze, upewnij się, że masz w domu wszystkie niezbędne środki czystości. Obejmuje to detergenty, a także krochmal, płyn do płukania firan i proszek do prania. Upewnij się, że masz wystarczającą ilość ściereczek i że stary mop został wymieniony na nowy.

Zasada 5: Pozwól sobie pomóc.

Nie rezygnuj ze swoich dobrych urządzeń. Wiele urządzeń, takich jak wysokiej klasy odkurzacz, stacja parowa czy myjki do okien, może pomóc w walce z brudem. Ważne, by wybierać sprawdzone rozwiązania i nie oszczędzać na sprzęcie. Nowoczesne urządzenia czyszczące są łatwiejsze w obsłudze i bardziej wydajne. Czas zastanowić się nad wymianą starego odkurzacza.