Najnowsze artykuły

Odkurzacz, który działa automatycznie...

Każdy z nas zetknął się z odkurzaczem automatycznym. To inteligentne urządzenie staje się coraz bardziej popularne wśród osób, którym zależy na...

Czytaj Więcej

Jak czyścić dywany i tapicerkę za pomocą odkurzacza?

Dywany i tapicerki powoli tracą swój blask w miarę gromadzenia się brudu. Trudno jest przywrócić im czystość, dlatego odkurzacz piorący znacznie ułatwi to zadanie. Jak czyścić dywany i tapicerkę odkurzaczem piorącym?

Spis treści

  • Zacznij od dokładnego odkurzania
  • Użyj dobrego detergentu
  • Nanieść detergent na dywan
  • Użyj odkurzacza

Rozpocznij od dokładnego odkurzania

Nawet jeśli posiadasz najlepszy odkurzacz piorący, ważne jest, aby dokładnie odkurzyć dywan. Odkurz dywan również od spodu, ponieważ jeśli brud pozostanie na dywanie, zamieni się w błoto pod wpływem wody. Spowoduje to uszkodzenie struktury dywanu.

Używaj dobrego detergentu

Używaj wyłącznie detergentów zalecanych przez producentów odkurzaczy. Używaj detergentów zalecanychprzez producentów odkurzaczy. Jest to szczególnie ważne w przypadku tapicerki. Wypróbuj detergent na niewidocznym kawałku tkaniny. Nie powinna ona stracić swojej naturalnej tekstury ani odbarwić się.

Nałóż detergent na dywan

Najpierw równomiernie rozprowadź pieniący się środek czyszczący na dywanach lub tapicerce. Ważne jest, aby użyć pieniącego się detergentu, który jest delikatny dla struktury dywanu, ale nie za dużo, aby dywan nie był przemoczony.

Użycie odkurzacza

Czas wyjaśnić, jak działają odkurzacze piorące. Urządzenia te działają na zasadzie ekstrakcji. Niemal jednocześnie dozują wodę pod ciśnieniem i rozcieńczony płyn do prania oraz zasysają brud do zbiornika na brudną wodę. Aby było to możliwe, potrzebne są dwa zbiorniki - jeden z wodą i detergentem, drugi z brudem.

  • Dysza służy do wyprowadzania wody z detergentem ze zbiornika, co aktywuje pianę i zmiękcza brud.
  • Dywany są następnie zasysane do zbiornika przez wycieraczkę. Dywan jest teraz tylko lekko wilgotny i można go natychmiast użyć.

Podczas czyszczenia dywanów lub wykładzin znajdujących się w pomieszczeniach o słabej wentylacji należy rozważyć odkurzacz z funkcją czyszczenia na sucho. Dzięki temu powierzchnia pozostanie całkowicie sucha.

Oferta odkurzaczy piorących stale się powiększa. Do wyboru mamy odkurzacze z funkcją tylko prania oraz takie, które łączą w sobie funkcjonalność zwykłego odkurzacza domowego z funkcją prania tapicerki i dywanów. Emast.pl ma duży wybór.