Najnowsze artykuły

Odkurzacz, który działa automatycznie...

Każdy z nas zetknął się z odkurzaczem automatycznym. To inteligentne urządzenie staje się coraz bardziej popularne wśród osób, którym zależy na...

Czytaj Więcej

Przygotuj swoje mieszkanie na cieplejsze dni lub skorzystaj z gadżetów ułatwiających sprzątanie

Choć większość dni jest jeszcze chłodna i nieprzyjemna, pierwsze oznaki wiosny już minęły. Aby powitać wiosnę z optymizmem i entuzjazmem, ważne jest oczyszczenie domu z kurzu, brudu i pozostałości zimy.

Spis treści

  • Zacznij od uporządkowania swojej szafy
  • Następnie dokładnie wytrzyj kurz
  • Umyj okna i zasłony, aby stworzyć piękny zapach.
  • Nie ma porządku bez odkurzania
  • Ostatnim krokiem jest obowiązkowe czyszczenie podłogi

Zacznij od przejrzenia swojej szafy

Ciepłe dni wymagają lżejszej szafy. Posortuj swoje ubrania i przechowuj te, których nie będziesz nosić w tym sezonie w szczelnych pojemnikach. Możesz również dodać saszetkę z lawendą do swoich ubrań, aby uchronić je przed molami ubraniowymi. Oddaj stare ubrania - wiele sklepów oferuje kupony rabatowe w zamian za stare ubrania. Możesz pozbyć się starych ubrań i kupić nowe po niższej cenie.

Prasuj ubrania, które zostawisz w szafie na letnie miesiące, zanim je powiesisz. Jeśli nie posiadasz deski do prasowania, możesz użyć stołu w jadalni, kładąc na nim grubą, gładką szmatkę. W ten sposób wyprasujesz ubrania bez uszkadzania mebli. Jeśli chcesz kupić wiele desek do prasowania, możesz to zrobić w sklepie internetowym Metler.

Następnie dokładnie zetrzyj kurz

Zetrzyj kurz z mebli przed odkurzaniem. Nie musisz się martwić, że brud spadnie na podłogę, jeśli wyczyścisz wysokie meble, które znajdują się na górze. Ściereczki z mikrofibry są najlepsze do czyszczenia, ponieważ mogą zbierać kurz. Można je również prać w wysokich temperaturach, aby zapobiec roztoczom.

Mycie okien i zasłon w celu uzyskania pięknego zapachu

Słońce świecące przez świeżo umyte szyby może zmienić nastrój każdego pomieszczenia. Będziesz zaskoczony efektem, jaki możesz osiągnąć, piorąc zasłony w proszku o przyjemnym, świeżym zapachu. Pamiętaj, aby powiesić czyste zasłony dopiero po umyciu podłogi. Istnieje ryzyko, że zabrudzą się podczas mycia podłogi mopem lub zakurzą podczas odkurzania.

Okna najlepiej czyścić specjalnymi ściereczkami i płynem zapachowym. Jeśli takiej nie posiadasz, możesz użyć niewielkiej ilości ręcznego płynu do mycia naczyń rozcieńczonego w ciepłej wodzie.

Nie ma porządku bez odkurzania

Nie da się sprzątać bez dobrego odkurzacza. Jeśli posiadasz starsze urządzenie, które wymaga ciągnięcia ciężkiego sprzętu po mieszkaniu, zalecamy rozejrzenie się za odkurzaczami ręcznymi. Urządzenia te wyposażone są w pojemnik na kurz, dzięki czemu nie trzeba kupować dodatkowych worków.

Polecamy model AD 7036 firmy Adler, ponieważ niewiele osób jest skłonnych wydać dużo pieniędzy na sprzęt do sprzątania. Urządzenie jest lekkie i posiada 1,5-litrowy pojemnik na kurz.

Na koniec obowiązkowe czyszczenie podłóg

Aby usunąć kurz, należy również zmyć wszelkie plamy. Osobiście używamy mopa obrotowego Vileda, a dokładniej modelu Vileda ultramax, aby ułatwić to nieprzyjemne zadanie. Jest on idealny do podłóg drewnianych. Vileda Ultramax wyposażony jest w bezdotykowy system odsączania mopa, dzięki czemu nie pobrudzimy się przy wyciskaniu i wyżymaniu.

Płaski mop Vileda można kupić z wiadrem lub bez. Polecamy wersję z wiadrem, ponieważ jest ona bardziej praktyczna. Płaskie mopy Vileda są wyposażone w zdejmowaną nakładkę, którą można prać w pralce w temperaturze 60 stopni. Ułatwia to utrzymanie podłóg w czystości i pozwala zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie trzeba ciągle kupować nowych końcówek. Zalecany mop Vileda: https://metler.pl/p/126-vileda-ultramat-turbo-xl-mop-plaski-obrotowy.html.