Najnowsze artykuły

Odkurzacz, który działa automatycznie...

Każdy z nas zetknął się z odkurzaczem automatycznym. To inteligentne urządzenie staje się coraz bardziej popularne wśród osób, którym zależy na...

Czytaj Więcej

Jak szybko i skutecznie posprzątać kuchnię?

Sprzątanie kuchni to przyjemna czynność, zwłaszcza jeśli codziennie utrzymujesz w niej porządek. Nawet gruntowne sprzątanie nie wymaga wiele energii i czasu. Jak wyczyścić kuchnię, aby była nieskazitelna, a przygotowywanie posiłków było higieniczne, a jednocześnie lśniła? Przedstawiamy kilka wskazówek!

Sprzątanie kuchni to żmudne zadanie, które nie każdemu sprawia przyjemność. Czyszczenie kuchenki, piekarnika i kuchenki mikrofalowej, wycieranie tłustych plam na podłodze, zmywanie naczyń... Lista wydaje się całkiem spora. Kluczem jest zorganizowanie i regularność. Im więcej będziesz robić w kuchni każdego dnia, tym lepsze będą Twoje rezultaty. Będziesz mieć mniej pracy na przykład podczas wiosennych porządków.

Spis treści

 • Jak szybko wyczyścić kuchnię?
 • Sprzątanie kuchni krok po kroku:
 • Jak wyczyścić kuchenkę i piekarnik bez szorowania.

Jak szybko wyczyścić kuchnię?

Sprzątanie kuchni to codzienne zadanie, zwłaszcza jeśli jest ona połączona z częścią dzienną. Kuchnię należy sprzątać regularnie, niezależnie od tego, czy jest to oddzielna przestrzeń, czy aneks. Sprzęty, które są używane codziennie, takie jak lodówka, płyta kuchenna, zlew i kuchenka, powinny być czyszczone ze szczególną starannością.

Sprzątanie kuchni krok po kroku:

 1. Przygotuj narzędzia do pracy, tj. rękawiczki, ściereczki, papiery kuchenne, płyny i mopa.
 2. Zacznij od umycia naczyń i usunięcia z nich resztek jedzenia. Jeśli są suche, namocz je i pozostaw. Następnie przejdź do kroku 3.
 3. Wyrzuć całe stare jedzenie z lodówki. Nie martw się o nic innego w kuchni, po prostu skup się na śmieciach.
 4. Teraz możesz zająć się innymi rzeczami w kuchni. Ułóż wszystko tak, aby było zawsze dostępne. Usuń wszystko, co nie powinno znajdować się w kuchni.
 5. Nadszedł czas na zmywanie naczyń. Umieść brudne naczynia na dnie zmywarki, jeśli ją posiadasz. Jeśli zmywasz ręcznie, zacznij od naczyń szklanych, które mają najwięcej plam. Garnki i inne duże przedmioty będą najbrudniejsze na końcu.
 6. Umyj kuchenkę.
 7. Na koniec wyczyść zlew, blaty kuchenne i wszelkie przedmioty lub urządzenia znajdujące się na wierzchu, takie jak czajnik elektryczny lub toster.
 8. Jeśli kosz na śmieci jest pełen śmieci, wymień worek na nowy i wynieś go.
 9. Jeśli masz okna w kuchni, umyj je.
 10. Wyczyść podłogi.

Ten przewodnik obejmuje mycie okien, o którym często zapomina się podczas rutynowego sprzątania kuchni. Opary gazu, wilgoć i para gromadzą się w kuchni i osiadają na oknach i zasłonach. Jak szybko i skutecznie umyć okna bez smug?

Potrzebne jest bardziej wyrafinowane narzędzie niż szmatka, myjka czy ściągaczka. Autorzy książki Window Cleaning: Quick Ways to Perfectly Clean Windows >> polecają bezprzewodową myjkę.

Jak wyczyścić kuchenkę bez szorowania?

Kuchenka jest jednym z najczęściej używanych urządzeń w domu, ale bardzo szybko się brudzi. To naturalne, że podczas gotowania coś się na nią wyleje lub skapnie. Trudno też zapobiec rozpryskiwaniu się tłuszczu na patelni podczas smażenia. Aby rozpocząć czyszczenie kuchni, zacznij od kuchenki. Jak to zrobić: Potrzebujesz tylko odpowiedniego detergentu i miękkiej gąbki do usuwania zabrudzeń. Zanim zaczniesz wycierać kuchenkę, pozostaw detergent na kilka chwil, aby jego aktywne składniki mogły rozpuścić brud.

Jak wygląda sprawa z piekarnikiem? Ponieważ nie każdy ma czas na czyszczenie go po każdym użyciu, gromadzi on plamy z tłuszczu i resztki jedzenia, w tym popiół. Piekarnik należy myć dużą ilością wody, silnymi detergentami i mocno szorować. Mimo to rezultaty nie zawsze są zadowalające. Nowoczesne piekarniki mają funkcje samoczyszczenia, ale nadal trzeba je regularnie czyścić. W tej sytuacji bardzo pomocny może okazać się odkurzacz parowy. To niewielkie urządzenie może być używane do czyszczenia całego domu, a nawet luster i szyb.

Odkurzacz parowy zapewni, że piekarnik będzie czysty i higieniczny.

Odkurzacze parowe to świetny wynalazek, który nie powinien być pomijany, zwłaszcza przez właścicieli zwierząt domowych i rodziców z małymi dziećmi. Para eliminuje potrzebę stosowania silnych detergentów i zapewnia czystość i higienę. Zabija 99,99% bakterii, wirusów i innych mikroorganizmów. Nie wydziela również zapachu, więc nie trzeba wietrzyć kuchni, jak w przypadku czyszczenia piekarnika octem. Czyszczenie piekarnika krok po kroku >>

Odkurzacze parowe to jedyny sposób na szybkie wyczyszczenie kuchni, piekarnika i okien bez konieczności szorowania. Jeśli chcesz szybko i skutecznie posprzątać swój dom, odkurzacz parowy ułatwi Ci to zadanie.

Przeczytaj również: Odkurzacz parowy do sprzątania domu: Wszystkie zastosowania myjki parowej