Najnowsze artykuły

Odkurzacz, który działa automatycznie...

Każdy z nas zetknął się z odkurzaczem automatycznym. To inteligentne urządzenie staje się coraz bardziej popularne wśród osób, którym zależy na...

Czytaj Więcej

Dlaczego warto posiadać myjkę ciśnieniową?

Myjki ciśnieniowe to wielofunkcyjne urządzenia, które są w stanie szybko usunąć nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Strumień wody jest idealny do różnych codziennych zadań związanych z czyszczeniem. W tym artykule wyjaśnimy, jak działa myjka ciśnieniowa i jakie są jej zalety.

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Myjki ciśnieniowe czyszczą poprzez wielokrotne zwiększanie ciśnienia wody. Ciśnienie generowane przez myjkę ciśnieniową może osiągnąć nawet 20 MPa. Jednak ciśnienie wody z kranu jest mniejsze niż 1 MPa. Na przykład myjka K2 firmy Karcher do użytku domowego wytwarza ciśnienie aż 11 MPa. Dzięki temu czyszczenie praktycznie każdej powierzchni jest łatwe i skuteczne.

Urządzenie zasilane jest wodą za pomocą węża ogrodowego. Silnik wewnątrz obudowy zasila pompę wysokociśnieniową, która wytwarza ciśnienie potrzebne do wytworzenia strumienia wody. Strumień wody jest uwalniany poprzez naciśnięcie odpowiedniego spustu. W zależności od wybranego modelu można wybierać spośród różnych dysz, które można dostosować do własnych potrzeb. Wiele urządzeń umożliwia pobieranie wody ze stawów lub zbiorników wodnych. Należy jednak unikać używania zanieczyszczonej wody, ponieważ może ona uszkodzić myjkę.

Myjki ciśnieniowe - zalety

Myjka ciśnieniowa Karcher doskonale nadaje się do sprzątania domu i ogrodu. Pozwala na szybkie, precyzyjne i skuteczne czyszczenie niemal każdej powierzchni. Równie dobrze sprawdza się podczas mycia pojazdu czy elewacji domu. Delikatnie usuwa nagromadzony kurz i osady, nie uszkadzając powierzchni, w tym karoserii samochodu. Świetnie nadaje się również do czyszczenia ogrodzeń. Tradycyjne metody mogą zająć dużo czasu. Można go również używać do czyszczenia podjazdów lub chodników.

Czyszczenie za pomocą myjki ciśnieniowej jest również niezwykle przyjazne dla środowiska. Używając wysokiego ciśnienia podczas czyszczenia, można zaoszczędzić dużo wody. Zmniejszy to nie tylko nasze rachunki, ale także wpływ na środowisko. Myjki ciśnieniowe to również świetny sposób na zmniejszenie ilości używanych detergentów. Czyszczenie jest również bardzo łatwe i szybkie i nie wymaga dużego wysiłku.

Rodzaje myjek ciśnieniowych

Istnieją modele przeznaczone do użytku profesjonalnego, a także produkty do czyszczenia domu. Do czyszczenia domu lub działki najlepsze są myjki, które wytwarzają mniejsze ciśnienie. Można nimi umyć: samochód, taras, elewację, mur, maszyny rolnicze, narzędzia czy ciągniki. Karcher K5 to produkt uniwersalny, który pozwala na regulację siły strumienia. Takie rozwiązanie pozwala na umycie każdej powierzchni bez jej uszkodzenia.

Profesjonalny sprzęt przeznaczony jest do kompleksowego czyszczenia dużych powierzchni. Ze względu na wysoką cenę jest częściej wykorzystywany w warsztatach budowlanych lub przez firmy usługowe. Urządzenia tego typu charakteryzują się również dłuższym czasem pracy i większą precyzją.